Otele Giriş Saati

Otele Giriş Saati


Otelimize girişler saat 14:00 itibariyle başlamaktadır. Erken giriş yapmak istediğinizde ,otelimizin müsaitliği de gözönüne alınarak  ücretlendirme yapılır.

Oda kapılarımız manyetik kart sistemiyle çalışmaktadır. Kartların arkasındaki  manyetik şeridin hassas olması sebebiyle kartınızı elektronik sinyal veren hiçbir cihazla veya manyetiği bulunan herhangi bir şeyle yakın temasta bulundurmayınız.Çünkü bu durumda kartlar çalışmayacaktır.  Kapınızın açılmaması halinde, güvenlik sebepleri gözününde bulundurularak şahsen resepsiyona gelmenizi rica ederiz.


Otelden Çıkış Saati ve Kapı Kilidi

Otelden Çıkış Saati ve Kapı Kilidi


Otelden  ayrılış saatiniz  12:00 dır . Saat 12:00'den sonra, oda anahtarınız bloke olacaktır. Lütfen oda anahtarınızı saat 12:00'ye kadar resepsiyona getiriniz. Herhangi bir sebepten dolayı otelde kalışınızı uzatmak isterseniz, resepsiyon ile iletişim kurmanızı rica ederiz. Çıkış gününüzde 12:00 den sonraki oda kulanımınız ücretlendirilecektir.


İnternet ve Wi-fi

İnternet ve Wi-fi


Otelimizin odalarında ve genelinde kablosuz internet yayını bulunmaktadır. Odanızda kablolu internet ihtiyacınız olduğunda  Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçiniz. Müşteri hizmetleri için oda telefonundan 8080'i  arayınız veya  +905302323534 nolu  telefon üzerinden whatsapp tan yazınız.


Oda Isıtma & Soğutma Sistemi Kullanımı

Oda Isıtma & Soğutma Sistemi Kullanımı


1., 2., 3. Bloktaki odalarımızda merkezi klima sistemi bulunmaktadır. Isıtma ve Soğutma mevsim ve hava şartlarına bağlı olarak merkezi olarak verilmektedir.

4., 5., 6., 7. Blok odalarımızda ve Villalarımızda  VRV Isıtma & Soğutma Sistemi bulunmaktadır, dilediğiniz takdirde  sıcak ve soğuk olarak  kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Oda balkon kapılarında sensör bulunmaktadır, balkon kapınız açık iken klima sistemi devreye girmez. 


Uyandırma Servisi

Uyandırma Servisi


Uyandırma Servisi için 8080 nolu telefondan, odanızda bulunan televizyondan veya Whatsapp üzerinden   +905302323534 talepte bulunabilirsiniz.


Minibar ve Çay - Kahve Seti

Minibar ve Çay - Kahve Seti


Mini Barda ki ürünler ve çay - kahve setiniz ücretsizdir. Günde bir kez dolum yapılır, eksikler tamamlanır. DND Butonu aktif ise ve ya DND Rahatsız etmeyiniz kartı  asılı olması durumunda ,Mini Bar doldurulamayacaktır.


Oda Emanet Kasası

Oda Emanet Kasası


Odanızda, değerli eşyalarınızı ücretsiz olarak saklayabileceğiniz kasalar bulunmaktadır. Odanızda veya otel etrafında kaybedeceğiniz herhangi bir eşyadan otelimiz sorumlu değildir.

Kasayı açmakta zorlanmanız veya şifrenizi unutmanız durumunda,lütfen odadan 8080 Misafir Hizmetlerin arayın veya Whatsapp üzerinden  +905302323534 yazınız. Kasanızı açabilmemiz için odada bulunmanız zorunludur.

Otelden ayrılırken kasayı boşaltmayı ve gelecek olan bir sonraki misafirlerimiz için açık bırakmayı unutmayınız.


Oda Temizlik Hizmeti ve Yastık seçimi

Oda Temizlik Hizmeti ve Yastık seçimi


Odalar saat 09:00 – 16:00 saatleri arasında temizlenmektedir. Farklı bir saatte oda temizliği veya farklı tipte yastık seçimi (Kaz Tüyü - Ortopedik) için bizimle iletişime geçiniz.

Eğer rahatsız edilmek istemiyorsanız odanızdaki kırmızı DND (rahatsız etmeyiniz) kartını kapıya asınız ve ya DND Butonunu aktifleştiriniz. Saat 15:30’a kadar DND kartınızı kapıdan almazsanız ve DND Butonunu pasif hale getirmezseniz odanız temizlenmeyecektir.

Odalarda bulunan beyaz havluların sadece oda içerisinde kullanılması gerektiğini unutmayınız. Havlu ve ya bornoz değişimi yapmak isteseniz , kirli havluları lütfen banyo zeminine bırakınız, asmayınız!

İstek ve talepleriniz için Oda Telefonundan 8080'i  arayınız veya Whatsapp'tan +905302323534 yazınız.


Odada Ütü - Çamaşırhane Hizmetleri

Odada Ütü - Çamaşırhane Hizmetleri


Ütü ve ütü masası her odada mevcuttur. Lütfen ütüyü kullandıktan sonra kapatmayı unutmayınız.

Yıkama ve kuru temizleme talebiniz olması durumunda ,dolabınızın içinde bulunan formu doldurarak kıyafetlerinizi içine yerleştiriniz ve kıyafetlerinizin alınması için Misafir Hizmetleri departmanımızı arayınız. Çamaşırhane hizmetleri ücrete tabidir.

Oda Telefonundan 8080 arayın veya Whatsapp'tan +905302323534 yazınız.


Plaj & Havuz Kullanımı ve Plaj Havluları

Plaj & Havuz Kullanımı ve Plaj Havluları


Şezlonglar ve şemsiyelerin kullanımı ücretsizdir. Sahil ve havuz alanlarında yeterli sayıda Şezlong bulunmaktadır. Lütfen şezlonglara havlu veya şahsi eşyalarınızı bırakarak rezerve yapmayınız. Şezlong bulamamanız durumunda lütfen personelimizden yardım isteyiniz.

Havuzlarımız iyonisazyon sistemi (Gümüş, Bakır ve iyon)  ve kimyasallar ile temizlenmektedir!

Havuz ve plajdaki havlu desklerinden havlu temin edebilirsiniz. Lütfen plaj havlularını odanıza götürmeyiniz.
Kapalı Havuzumuz 2. Blokta Callos SPA alanındadır. Kış aylarında ısıtılan dış havuzumuz Callos Spa önündedir.
Deniz ve Havuzlarımızda Mevsim ve Hava şartlarına bağlı olarak cankurtaranlarımız görev almaktadır. Cankurtaran bulunmadığı durumlarda Havuz ve Deniz kullanımı risklidir.

Cankurtaran Bayrak Renklerinin Anlamı:

  • Üstte Kırmızı - Altta Sarı = Cankurtaran Görev başında
  • Üstte Kırmızı - Altta Sarı bayrak + Sarı Bayrak =  Cankurtaran görevde, Denize - Havuza girmek Risklidir.
  • Kırmızı Bayrak = Cankurtaran Yok, Denize Girmek tehlikelidir.

 


TV Kanalları

TV Kanalları


Televizyonlardaki kanallar sabittir. Lütfen TV kanallarını manuel olarak yeniden ayarlamaya çalışmayınız.

TV Kanal Listesi


A’la Carte Restoranlar

A’la Carte Restoranlar


Sakura (Uzakdoğu), Timo (İtalyan), La Carne (Güney Amerika), Turca (Türk) ve More (Balık) Restoranlarımızda yerinizi ayırtmak için Lütfen İnformasyon deskimizi ziyaret ediniz veya Oda Telefonundan 8080 'i arayınız veya Whatsapp'tan +905302323529 yazınız.

A La Carte Restaurant kullanım bedeli kişi başı 10 €, 0-5,99 yaş Çocuklar ücretsiz, 6-11,99 yaş çocuklar 5 €.

Giyim kurallarımız nedeniyle restoranlarımıza sahil kıyafetleriyle girmemeniz gerektiğini (şort, mayo, bikini, terlik,  vs) hatırlatmak isteriz. Lütfen özellikle akşam yemeklerinde pantolon, gömlek, elbise vb. elegant kıyafetler kullanmaya özen gösteriniz.


Restaurant ve Barlar

Restaurant ve Barlar


Restaurantlarımız da sunulan tüm ürünler satın alma aşamasından, hazırlık ve sunum aşamasına kadar Gıda mühendisi arkadaşlarımızın gözetim ve kontrolünde en üst seviyede hijyen kurallarının uygulanması konusunda sürekli olarak takip edilmektedir. Türkiye'de kendi gıda laboratuvarı olan tek oteliz.

Restaurant dışına yiyecek çıkarılmamasını önemle rica ederiz. 

Bar ve Restaurantlarımızın açılış kapanış tarih ve saatleri iklim koşullarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Restaurant ve Barlarımızın açılış kapanış saatleri hakkında bilgiyi; https://guest.calista.com.tr/restaurants-bars-hours/ öğrenebilirsiniz.

Calista Luxury Resort restoran ve barlarımızın açılış kapanış saat ve tarihlerinde önceden haber vermeksizin, her türlü değişiklik yapma hakkını kendinde saklı tutar.


Oda Servisi

Oda Servisi


Oda servisimiz 24 saat hizmet vermektedir. Oda telefonunuzdan 8080'i  arayarak veya Whatsapp'tan +905302323534 (8-00 - 00-00) yazarak ,  www.calista.com.tr/rs adresinden siparişinizi verebilirsiniz.
Oda servisimiz ücretlidir. Servis bedeli 10 Euro'dur.


Telefon, Posta, Fax, Fotokopi, Printer

Telefon, Posta, Fax, Fotokopi, Printer


Oda Telefonu; Odadan odayı  aramak için aramak istediğiniz odanın numarasını tuşlamanız yeterlidir. Dış hat almak için ''0'' tuşlayınız. Otel dışı aramalar ücretlidir, oda hesabınıza görüşme sonunda otomatik işlenir.

Posta veya kartlarınızı İnfo Desk’e bırakabilirsiniz. Faks veya fotokopi ihtiyaçlarınızda lütfen İnfo Desk’teki personelimizden yardım isteyiniz (hizmetler ücretlidir).


Ziyaretçileriniz

Ziyaretçileriniz


Otel dışından  ziyaretçilerinizin gelmesi durumunda; Lobby de 1 saat ücretsiz olarak görüşebilirsiniz. Ziyaretinize gelecek  misafirlerinizin  olması durumunda lütfen resepsiyona bilgi veriniz. Ziyaretçilerinizin kimlik veya pasaportları mutlaka yanlarında olmalıdır. Ziyaretçilerinizin kalış süresi 1 saatten fazla olacak ise lütfen resepsiyona bildiriniz. Bir saatten fazla olan ziyaretler ücrete tabidir.


Golf hizmetleri

Golf hizmetleri


Belek bölgesinde bulunan tüm golf sahalarına golf rezervasyonu ve transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Golf Rezervasyonu için İnformasyon deskimize şahsen uğrayarak veya Oda Telefonundan 8110 arayarak veya Whatsapp'tan +905302323529 yazarak ulaşabilirsiniz. Email: golf@calista.com.tr  


Taksi, Transfer & Araba Kiralama

Taksi, Transfer & Araba Kiralama


Taksi bulabilmeniz 7/24 mümkündür.
Araba kiralama firması 10:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Transfere ihtiyacınız olması durumunda (ücretli) iki saat öncesinden bilgi veriniz. Transfer araçlarımız, fiyatları ve online rezervasyon için daha fazla bigiyi web sayfamızda bulabilirsiniz. https://www.calista.com.tr/services/transfer/ 

Taxi ve transfer talepleriniz için İnformasyon deskimize uğrayarak, Oda Telefonundan 8110 arayarak veya Whatsapp'tan +905302323529 yazarak ulaşabilirsiniz. Email: infodesk@calista.com.tr  Çocuklarınız için oto koltuğu hizmetimiz mevcuttur.


Market, Fotoğrafçı, Kuyumcu, Butik, Nargile, Optik

Market, Fotoğrafçı, Kuyumcu, Butik, Nargile, Optik


Otelimizde Market, Butik, Kuyum, Deri, Optik, Nargile, Fotoğrafçı işletmeleri kiracı olarak hizmet vermektedirler. Hizmet ve ürünleri ücrete tabidir ve ödemeleri kendilerine direkt yapılmalıdır.


Callos SPA ( Kuaför, Fitness, Hamam, Sauna)

Callos SPA ( Kuaför, Fitness, Hamam, Sauna)


Callos SPA 09:00-20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hamam, sauna, buhar odası ve kapalı havuz kullanımı ücretsizdir. Masajlar, Bakımlar, Kuaför, Manikür Pedikür, Bakım Ürünleri ücretlidir. Masaj ve bakımlar hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için Callos SPA Resepsiyonuna uğrayabilir veya odanızdan 8890 - 8891 nolu telefonları arayabilirsiniz. * 24 saat önceden iptal edilmeyen Masaj ve Bakımların %50 ücreti oda hesabınıza işlenecektir.

Soyunma odalarında eşyalarınız için kilitli dolaplar mevcuttur. Değerli eşyalarınızı odanızdaki emanet kasalarına bırakmanızı rica ederiz. SPA Salonumuza Odanızdaki bornozlar ile gidebilirsiniz. SPA salonumuzda havlu ve peştemal temin edebilirsiniz.

**Kalp rahatsızlığınız veya yüksek tansiyon gibi probleminiz var ise SPA’ya girmeden önce doktor ofisimize görünmenizi tavsiye ederiz.
https://www.calista.com.tr/callosspa/ web sayfamızda Callos SPA hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Fitness merkezini kullanabilmeniz için doğru spor ayakkabı ve kıyafetler giymeniz gerekmektedir.


Çocuk ve Bebek Ürünleri

Çocuk ve Bebek Ürünleri


Ücretsiz Ürünler : Mini Clubte Sterilizatör (biberon kaynatıcı), mikrodalga, blender, meyve sıkacağı ücretsiz olarak sunulmaktadır. İstek doğrultusunda odanıza bebek küveti, lazımlık, bebek yatağı verilmektedir.

Ekstra Ücretli Ürünler: Odanızda veya özel kullanmak istediğinizde blender, Sterilizatör, biberon ısıtıcısı, IP kamera, bebek arabası, bebek bakıcısı talep edebilirsiniz. Ücretler hakkında bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız;

https://guest.calista.com.tr/chargeable-services/


Su sporları

Su sporları


Ücretli Motorlu Su Sporları: Paraşüt, jet ski, su kayağı, hoverboard, ringo, mable, sürat motoru, wakeboard, muz (banana), uçan balık.

Ücretsiz Su Sporları : Yelken, sörf ve katamaran kullanımı lisanslı misafirlerimize ücretsizdir. Lisansı olmayan misafirlerimiz Su Sporları Merkezimizden kurs alarak lisans sahibi olabilirler. Rüzgar sörfü ve katamaran dersleri yaz mevsiminde 10:00-18:00 saatleri arasındadır ve ücretlidir.

Su Sporları Telefonu - +905302323670

Su Sporları merkezimiz Yaz Sezonunda (Nisan-Ekim) hava şartlarına bağlı olarak hizmet vermektedir.


Eğlence, Aktiviteler ve Sinema

Eğlence, Aktiviteler ve Sinema


Eğlence ve Müzik programlarımız her yaştan misafirlerimize hitap etmektedir.

Günlük Show, Parti, Muzik programımız https://www.calista.com.tr/info/daily-entertainment/ adresini ziyaret ediniz.

Gün içinde katılabileceğiniz, günlük tekrarlanan aktivetelerimizi https://www.calista.com.tr/info/daily-activities/ adresinde bulabilirsiniz.

Moviola sinema salonumuzda Lisanlı DVD formatında filmeler gösterilmektedir. Gösterimdeki filmleri ve saatlerini https://www.calista.com.tr/info/cinema/ adresinden görebilirsiniz.

*Bütün eğlence aktiviteleri hava şartlarına göre değişiklik gösterebilir.


Calhippo Çocuk Kulübü

Calhippo Çocuk Kulübü


Calista Luxury Resort Calhippo Mini Club:

4 yaş üstü tüm çocuklara farklı aktiviteler sunan profesyonel ekibimiz ile çocuklarınıza unutulmaz bir tatil yaşatıyoruz.

4 yaştan küçük çocuklar ebeveyn kontrolü altında Mini Clubümüzden faydalanabilirler.

Mini Clubumüzde çocukların yaş gruplarına göre aktiviteler düzenlenir.

Yaz sezonunda çocuk kulübümüz 10:00-24:00 saatleri arasında çalışmaktadır ve özel menülerden oluşan yemekler mevcuttur. Kış sezonunda saatler değişiklik gösterebilir.

Kış sezonunda çocuk kulübümüz 10:00-12:30 &14:30-17:30 & 21:30-23:00 saatleri arasında açıktır.

Calista Treni bugün 20.03.2018 itibari ile hizmet verecektir. Sefer Saatleri 10:30 ve 15:00.

Çocuk diskosu başlangıç saati 20:30’dur. Çocuk kulübü programları Calimero’ da mevcut olup 8681 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.


Özel Günlerinizi Kutlama ve Organizasyon

Özel Günlerinizi Kutlama ve Organizasyon


Calista Luxury Resort sizlere en güzel dakikalarınızı unutulmayacak anılara dönüştürme imkanı sunuyor. Düğün organizasyonlarından galalara, doğum günlerinden yıldönümlerine... Bu özel günlerinizde mutluluk dolu dakikalarınızı organize etmek konusunda sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Misafir Hizmetleri departmanımızdan bilgi alabilirsiniz. Whatsapp: +905302323519  ; Email: gr@calista.com.tr


Alerjiniz var mı?

Alerjiniz var mı?


Herhangi bir yiyeceğe karşı alerjeniz var ise lütfen bize bilgi veriniz. Alerjinizi tanımlayan alerji kartı tarafınıza verilecektir. Tüm restaurant ve barlarımızda personelimize bu kartı gösterek, alerjiniz olan gıdalardan sakınabilirsiniz.


Kayıp Eşya

Kayıp Eşya


Herhangi bir eşyanızı kaybederseniz lütfen İnfo Desk departmanımıza şahsen, oda telefonundan 8110 arayarak veya  whatsapp +905302323529 yazarak bize ulaşınız. Otel içerisinde bulunan tüm eşyalar otel görevlilerine teslim edildiği takdirde kayıt altında tutulmaktadır.

Otelde unutulan eşyalarınız için sizinle iletişim kuracağız. İletişim kuramadığımız veya 30 gün içerisinde bize bildirimde bulunmadığınız bulunan eşyalarınız, bulana verilerek veya imha edilerek tasviye edecektir.


Sadakat programı

Sadakat programı


Calista Luxury Resort Loyalty Programı : 

Otelimizde geçirdiğiniz her geceleme için puan kazanacak ve bu puanları ileride yapacağınız rezervasyonlarda kullanabileceksiniz. 

Bu Programa Nasıl Üye Olabilirim?

Bütün misafirlerimiz (çocuklar dahil) daha otelimize giriş yaptığınız andan itibaren programımıza otomatik olarak üyeliğiniz gerçekleştirilir.

Konakladığınız her gece ve her oda tipine özel farklı miktarlarda puan kazanacaksınız. 1 puan 1 Euro değerindedir.

Proram detaylarını linkte bulabilirsiniz https://www.calista.com.tr/tr/Loyalty/

 


Sağlık hizmetleri

Sağlık hizmetleri


Otelimiz Doktor Hizmetini Aspendos Hastanesinden almaktadır. Doktor ofisimiz Callos SPA alanında bulunmaktadır. Hemşiremiz 24/7 oteldedir. Doktorumuz ise belirli zamanlarda otel içerisinde olmaktadır. Doktor ile görüşmek veya eczaneden ilaç sipariş etmek için Oda Telefonundan 8110 arayın veya Whatsapp'tan +905302323529 informasyon departmanımıza yazınız.

*Doktor tarafından yapılan muayeneler ücretlidir.

**Seyahat Sağlık sigortanız varsa lütfen öncelikle sigorta firmanız ile iletişime geçiniz.


Sigara Kullanım Alanları

Sigara Kullanım Alanları


Otelimiz Kapalı Alanlarında ve Odalarında Sigara kullanımı Yasa Gereği yasaktır.  Lütfen oda içinde sigara veya tütün ürünleri kullanmayınız, oda balkon veya terasında içebilirsiniz.

 Lobi Black Bar Terasında, Jazz Bar ön kısmında yarı kapalı sigara içme bölümleri bulunmaktadır.

 


Calista'da Kalite, İnsan Sağlığı ve Çevre Duyarlılığı

Calista'da Kalite, İnsan Sağlığı ve Çevre Duyarlılığı


Calista Luxury Resort uluslararası 4 kalite belgesi (ISO9001:2000 Kalite, 14001 Çevre, 18001 OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 22000 Gıda Yönetim Sistemi) ve bünyesinde özel gıda analiz laboratuvarı bulunduran tek oteldir.

Calista Luxury Resort, yaşanası temiz bir dünya felsefesi ile turizmde çevre konusunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’de ilk kez verilen en önemli çevre duyarlılık belgesi Yeşil Yıldız’a ve Sahil Temizliği ve düzeni Mavi Bayrak belgesine sahiptir.

Otel genel alanlarında çevreye yararlı olabilmek adına geri dönüşüm alanları mevcuttur. Çöplerinizi uygun olan çöp kutularına atmanızı rica ederiz.